Za mene je ovde najlogičniji izbor under 3.5, i iskreno, ne vidim baš mnogo scenarija u kojem bi ova utakmica otišla u neki otvoren festival golova. Kad radim Annecy – Troyes tip, prvo gledam profil oba tima, a to su ekipe koje uglavnom igraju dosta oprezno, sa naglaskom na disciplinu i zatvaranje prostora, pogotovo kada su bodovi važni kao u završnici ovakvih sezonskih ciklusa.
Annecy je kod kuće uglavnom tvrd rival. Nisu ekipa koja lako ulazi u haotične mečeve, više vole da spuste ritam i da utakmicu drže pod kontrolom koliko mogu. Ni kada povedu ne lete bezglavo po drugi i treći gol, već često čuvaju rezultat. Troyes mi deluje slično po tom pitanju, naročito u gostima, gde im je prvi cilj da ostanu kompaktni i da ne dozvole protivniku mnogo čistih šansi. Njihove utakmice često odu u smeru jednog, eventualno dva gola, uz dosta borbe na sredini terena.
Zbog toga mi under 3.5 deluje kao sasvim pristojna i sigurna opcija. Ne tražim ovde savršen meč bez greške, dovoljno je da se utakmica zadrži u okvirima koji su za oba tima prilično prirodni. Čak i ako padnu dva gola relativno rano, i dalje imamo dobar prostor da tip preživi.
Naravno, postoji rizik ako meč ode u neočekivanom smeru, recimo zbog ranog crvenog kartona, penala ili baš lošeg defanzivnog dana jedne strane. Ali kada saberem formu, stil i važnost bodova, meni je ovo pre svega duel za under, a granica 3.5 izgleda sasvim korektno.