Ovaj kec mi je više stvar discipline nego lova na senzaciju. Auda – Ogre U. kreće u 16:00 i, iako Auda ne ulazi u meč puna samopouzdanja, meni je razlika u kvalitetu i ozbiljnosti sasvim dovoljna da stanem na domaćina.
Iskreno, Auda ove sezone zna izgledati tvrdo i nervozno, posebno kad mora sama nositi igru, ali ovdje joj protivnik ne djeluje kao ekipa koja može dugo izdržati pod pritiskom. Ogre U. mi više izgleda kao tim koji će prije svega braniti svoj gol i čekati grešku, a takav pristup obično traje samo do prvog ozbiljnijeg naleta. Zato mi je osnovni tip 1, a ko želi malo jači prolaz, meni nije loša ni varijanta da Auda pobijedi uz barem dva gola na meču.
Bitna stvar za mene je da nema najavljenih važnih izostanaka ni suspenzija kod Aude, pa očekujem da zadrži kostur prvih 11 i standardnu strukturu u veznom redu. Kad domaćin ima kompletan srednji blok, lakše kontroliše tempo, spušta utakmicu u ritam koji mu odgovara i ne ostavlja toliko prostora za kontru. Ni kod Ogre U. nema većih prijavljenih problema s kadrom, ali baš zato mislim da će do izražaja doći ono osnovno — Auda je jednostavno zrelija ekipa za ovakav meč.
Po najavama, Auda bi trebala izaći bez većih rotacija, vjerovatno u svojoj uobičajenoj postavci s jednim centralnim napadačem i trojicom pokretljivih iza njega. To mi je dovoljno da vjerujem kako će prije ili kasnije slomiti otpor gosta. Ne očekujem nikakav spektakl, ali očekujem da Auda odradi posao i uzme ono što se ovdje mora uzeti.
FK Liepaja
BFC Daugavpils
FS Jelgava
Tukums 

