Ne miriše mi ovo na lagan posao za favorita, i baš zato mi je 1X ovdje zanimljiviji nego što na prvu djeluje. Sepsi – FCSB počinje u 22:30 i meni ovo više vuče na tvrdu, šahovsku partiju nego na meč u kojem gost rutinski uzima sve.
FCSB jeste bolje otvorio sezonu i djeluje opasnije prema naprijed, ali Sepsi je ekipa koja u ovakvim utakmicama zna spustiti ritam i natjerati protivnika da igra ono što mu ne odgovara. Kad Sepsi zatvori sredinu i ne dopusti laganu tranziciju, odmah utakmica ode u smjeru koji odgovara domaćinu. U ovoj ligi razlika u kvalitetu često ne znači previše ako domaćin uspije nametnuti kontakt, duel i malo nervoze. FCSB kad ne povede rano zna postati nestrpljiv, a tada napad ne izgleda ni približno tako tečno.
Bitna stvar za moj pogled na tip jeste to što u najavama nema većih prijavljenih ozljeda ni suspenzija ni kod Sepsija ni kod FCSB-a. To znači da oba trenera mogu ići sa svojim uigranijim rješenjima, bez krpljenja zadnje linije ili improvizacije u vezi. Kad nema izostanaka ključnih napadača ili veznjaka, onda više vjerujem da će Sepsi ostati vjeran svom zatvorenijem pristupu, a FCSB neće dobiti poklon-prostor koji često preokrene ovakve mečeve.
Gledam i međusobne duele ovog para i tu se često osjeti da FCSB, čak i kad ima više individualnog kvaliteta, ne prolazi lako protiv Sepsija. To mi je važan detalj jer ovaj meč lako može otići na jednu grešku, jedan prekid ili jedan frustriran period gosta. Zato moj izbor ostaje 1X na 1.81. Nije tip bez rizika, ali ga vidim kao vrlo poštenu vrijednost da Sepsi uzme barem bod.
Rapid
Dinamo Bucuresti
Farul Constanta
Universitatea Craiova
Oţelul
Corvinul Hunedoara
FC Voluntari
CFR 1907 Cluj 

