Iskreno, jedinica ovdje izgleda čišće nego što kvota 1.46 na prvi pogled sugeriše. Buriram – Selangor kreće u 14:00, a meni je domaćin ipak za nijansu ozbiljniji izbor jer ostavlja utisak ekipe koja zna kako da preuzme kontrolu i ne ispušta je lako.
Buriram kod kuće obično nameće ritam od prve minute, s dosta ljudi oko šesnaesterca i stalnim pritiskom preko bokova, dok Selangor više volim kad može da čeka, stoji kompaktno i traži prostor iz tranzicije. To zna biti neugodno, ali protiv ekipe koja napada u talasima takav plan često te natjera da previše vremena provedeš u branjenju. Zato mi je tip 1 logičan, iako ne mislim da će to biti rutinska šetnja.
U ovakvim regionalnim mečevima sitnice odlučuju, a Buriram mi djeluje raznovrsnije u završnici. Selangor je disciplinovan i zna usporiti tempo, ali meni ovdje više miriše na scenario u kojem gost dugo ostaje u meču nego na onaj u kojem ga stvarno okreće u svoju korist.
Koliko je zasad poznato, nema većih ozljeda ni suspenzija ni kod Burirama ni kod Selangora, i to mi je važna stavka jer oba trenera mogu izvesti gotovo najjačih jedanaest. Kad Buriram ima punu širinu u ofanzivi i stabilnu sredinu, lakše stvara drugi val napada. Što se postava tiče, očekujem domaće u njihovoj standardnoj napadačkoj varijanti s jednim špicem i trojicom iza njega, dok bi Selangor trebao zatvarati centralne zone i čekati grešku. Ako Buriram povede prvi, meč ide tačno tamo gdje želim. Moj izbor je čista jedinica, a opreznijima ni X1 ne zvuči loše.
BG Pathum United
Công An Nhân Dân 

