Ovaj par meni miriše na disciplinu, a ne na ludilo, i baš zato mi je x2 prvi izbor.
Czech R. – Denmark se igra od 20:45 i tu iskreno više vjerujem Danskoj da izbjegne poraz nego Češkoj da uzme cijeli plijen. Češka zna biti neugodna, posebno kad utakmicu uvede u ritam duela, prekida i dosta trke, ali Danska mi djeluje zrelije, mirnije na lopti i jednostavno pouzdanije kad treba preživjeti teške faze meča. Nije to tip za neku veliku romantiku, nego za hladnu glavu.
Važno mi je i to što u najavi nema istaknutih povreda ni suspenzija na obje strane. Kad nema ključnih izostanaka, Danska može držati svoj prepoznatljiv balans između čvrstine i tranzicije, bez improvizacije u vezi ili zadnjoj liniji. S druge strane, i Czech R. ulazi kompletna, što znači da neće pasti bez otpora i upravo zato mi čista dvojka nije toliko privlačna koliko dupla šansa na goste.
Ako gledam međusobne duele kroz godine, to su uglavnom mečevi u kojima detalji prave razliku, ne neka ogromna dominacija jedne strane. To dodatno vuče na oprezniji pristup. Moj glavni prijedlog ostaje x2, a ko želi malo bolju varijantu za tiket, meni ima smisla i kombinacija x2 uz barem dva gola na meču. Kvota 1.22 nije za soliranje, ali za ozbiljan dubl ili trebl sasvim korektna.


