Imam mnogo više povjerenja u oprez nego u glamur kada Ligue 1 dođe do ovog dijela sezone, kad ekipe iz donjeg doma igraju sa stisnutom šakom. Nice – Le Havre mi je baš takav meč, nervozan, tvrd i pomalo ružan za gledanje, ali zato vrlo zanimljiv za tiket. Moj izbor je 1x na Nice po 1.23, ne zato što domaćin izgleda moćno, nego zato što mi Le Havre djeluje kao ekipa koja premalo stvara da bi ovdje uzela cijeli plijen. Kickoff je u 17:15 i očekujem utakmicu u kojoj će svaki duel imati veću težinu nego inače.
Kod Nice me najviše brine kadar u zadnjoj liniji. Kad ti fale Abdelmonem, Bombito, Dante i Ndayishimiye, to više nije običan izostanak nego raspad kostura odbrane. Uz to nema ni Pereire, a ni Peprah nije spreman, pa trener mora krpiti linije i vjerovatno igrati jednostavnije nego što bi htio. To je glavni razlog zašto ovdje ne guram čistu jedinicu. Nice može imati loptu i inicijativu, ali s ovako okrnjenom odbranom teško mi je vjerovati da će sve držati pod kontrolom od prve do zadnje minute.
Ipak, Le Havre ne dolazi u stanju da takvu slabost lako kazni. Bez Mambimbija, bez Tourea i bez Soumarea, gost ostaje tanji u tranziciji i bez dovoljno dubine prema naprijed, a to je ozbiljan minus za ekipu koja i inače ne izgleda kao sastav koji melje protivnike šansama.
Međusobni dueli mi ovdje imaju svoju težinu. Nice je znao riješiti Le Havre kada ga uvuče u svoj ritam, posebno kad utakmica ode u strpljenje, a ne u haos. Bilo je i neugodnih rezultata za Nice, ali generalni osjećaj mi je isti: Le Havre može zakomplicirati, ali teže mi ga je zamisliti kako uzima sva tri boda. Zato ostajem pri 1x kao najrazumnijem izboru.
Paris FC
Angers
Auxerre
Nantes 

