Ne volim juriti male kvote, ali ovdje mi čista pobjeda gosta djeluje sasvim logično. Torino – Inter igra se u 18:00, i meni ovo miriše na meč u kojem će razlika u kvalitetu, širini kadra i navici pobjeđivanja opet isplivati na površinu.
Torino zna biti nezgodan kad uspije usporiti ritam i utakmicu pretvoriti u guranje, duge lopte i dosta prekida, ali protiv ovakvog Intera to mora biti gotovo savršeno odrađeno. Domaćin jeste imao trenutke gdje izgleda pristojno, ali kroz cijelu sezonu ipak previše luta i prečesto prima golove baš onda kad se meč lomi. Inter s druge strane djeluje kao ekipa koja i kad nije spektakularna, zna kako da kontrolira prostor, tempo i rezultat. To je odlika šampionskih timova, a meni je to kod tipa na gosta uvijek ogroman plus.
Još važnije, Torino ulazi oslabljen. Bez Zapate gubi najjaču tačku napada: čovjeka koji čuva loptu, veže stopere i otvara prostor drugima. Bez Aboukhlala i Savve ima manje širine i manje konkretnih rješenja u tranziciji, dok izostanak Anjorina skraćuje opcije u sredini terena i rotaciji. To znači da Torino teže izlazi iz pritiska i teže prijeti kad osvoji loptu. Inter nema Lautara Martineza, i to naravno nije mala stvar jer je on završnica i prvi okidač presinga, ali ova ekipa ima dovoljno kvaliteta da i bez njega stvori višak šansi. Odsustvo Luisa Henriquea mi ne mijenja bitno sliku.
Kad pogledam međusobne duele, Torino Interu jednostavno ne leži. Inter ga je u posljednje vrijeme redovno rješavao, i kod kuće i vani. Zato moj izbor ostaje tip 2 po kvoti 1.40. Nije kvota za ludovanje, ali jeste za ozbiljan, racionalan tiket.
Napoli
AC Milan
Udinese
Parma
Genoa
Fiorentina 

